karaciğeri temizleyen smoothie shake içecek tarifi

Karaciğeri Temizleyen İçecek Tarifi

Karaciğer detoksu neredeyse en önemli detokslardan biri. Çünkü karaciğerde meydana gelen toksinler tüm sindirim sistemini ve sinir sistemini etkiliyor. Bağışıklık sistemi hastalıklarına yol açıyor.

Bunlar arasında fibromiyalji, romatoid artirit, sedef hastalığı, ms hastalığı, crohn hastalığı gibi hastalıklar yer alıyor. Peki en kolay tedavi yöntemi nedir?

Karaciğer detoksu

Günlük olarak hazırlayıp içebileceğiniz hem karaciğeri toksinlerden arındıran yani zararlı kimyasallardan arındıracak hem de size zindelik ve enerji verecek ayrıca karaciğer yağlanması için içecek arayanlara müthiş bir çözüm sunacak tarife geçelim.

Karaciğeri temizleyen smoothie shake içecek tarifi

Bu tarifi karaciğer yağlanması için içebilirsiniz. Aynı zamanda akne, sivilce gibi cilt sorunlarınız için. Ve elbette sindirim sistemini ve bağışıklık sistemini düzenlemek için. Şimdi karaciğeri temizleyen smoothie için hangi malzemeleri kullanacağımıza bakalım :

kale yaprağı

Karaciğeri temizleyen bu içecek tarifinde: pancar yaprağındaki potasyumdan, maydanozdaki a vitamini magnezyum çinko ve potasyumdan aynı zamanda da a vitamini, k vitamini, b6 vitamini ve c vitamini açısından zengin olan kale yaprağından faydalanıyoruz.

Karaciğeri temizleyen shake içecek tarifi yapılışı

Tüm malzemeleri blenderda çekin. Dilerseniz içine buz da atabilirsiniz. İsteğe göre limon suyu veya taze nane yaprağı da ekleyebilirsiniz. Bu karışımı karaciğer temizliği için her gün, 1 litre kadar içebilirsiniz.