ödemden hızlıca kurtulmak için ananas detoksu nasıl yapılır

Ödemden Hızlıca Kurtulmak İçin Ananas Detoksu

Ödem nasıl gider? Şişkinlikten kurtulmak için ananas detoksu tam size göre. Günlük olarak uyguladığınızda, karın göbek bölgesindeki yağlar gözle görülür biçimde azalacaktır. Üstelik kilo vererek, tartıda da farkı görebilirsiniz.

Daha önce yazmış olduğum ananas lime smoothie ve ananaslı smoothie tarifi kolayca hazırlayabileceğiniz detoks içeceklerindendir. Detoks suyu veya smoothie hazırlarken, damak zevkinize uygun tarifler yapabilirsiniz. Böylece keyif alarak kilo vermek ve ödemden hızlıca kurtulmak sizin için daha kolay olacaktır.

Ananasın besin değeri oldukça yüksektir. Alerjiniz yoksa, hemen hemen her detoks tarifinde kullanabileceğiniz bir meyvedir. Tiyamin, riboflavin, B6 vitamini, folik asit, pantotenik asit, magnezyum, manganez ve potasyum açısından zengindir.

ananasın faydaları neler ananas detoksu

Özellikle tiyamin eksikliği bulanık görme, reflekslerde yavaşlama, mide bulantısı, sinirlilik, halsizlik ve kas yorgunluğuna sebep olur.

Ananasın faydaları neler?

Ananas her şeyden önce harika bir antioksidan olması açısından oksidatif stresin baş düşmanıdır. Oksidatif stres, vücuttaki serbest radikallerle antioksidanların dengesizliği durumunda ortaya çıkar. Ve bu durum aklınıza gelebilecek her türlü hastalığa yol açar. Ananasın faydaları arasında en önemlisi bunun önlenmesidir.

Ananas ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir, metabolizma hızlandırıcıdır, ve inflamasyonu önler. Bu özellikleriyle de ödemden hızlıca kurtulmak için ananas detoksu yapabilirsiniz.

Ananas detoksu nasıl yapılır?

Ananas detoksu nasıl yapılır?

Ananas detoksu yaparken ananası isterseniz meyve olarak da tüketebilirsiniz, detoks suyu hazırlayabilirsiniz veya smoothie olarak içebilir ya da smoothie bowl hazırlayabilirsiniz.

ananas detoksu nasıl yapılır

Kabuklarını kestiğiniz ananası dilediğiniz şekilde doğrayıp, şekil verebilirsiniz. Ananaslı detoks suyu hazırlamak isterseniz, 1 litre suyun içine 1 dilim ananas ekleyip limon veya lime ile tatlandırabilir ve bunu gün içinde tüketebilirsiniz. Dilerseniz içine 2 adet çilek veya kiraz da atabilirsiniz.

Bahar detoksu nasıl yapılır?

Ödemden hızlıca kurtulmak için

Gün içinde 2 dilim ananası meyve olarak tüketebilirsiniz veya ananas smoothie hazırlayıp içebilirsiniz. Ödemden hızlıca kurtulmak için ananası günde 1-2 dilim tüketmeniz yeterli olacaktır.

Bununla birlikte günde 1 litre su tüketmeyi ve detoks diyetinde neler yasak listesindeki gıdalardan da uzak durmayı ihmal etmeyiniz.