maydanoz detoksu

Maydanoz Detoksu Nasıl Yapılır?

Maydanoz detoksuyla hem vücudun alkali asit dengesini sağlayabilirsiniz hem de kilo vermek ve ödem atmak için harika bir tarif uygulamış olursunuz. Üstelik hastalıklardan koruyu etkisi de var. Ve maydanoz detoksu siz enerji de verir.

Maydanoz detoksu böbreklerden ve karaciğerden toksin atmak için birebir. Bu tarifteki limon da vücudun pH dengesini sağlarken aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendiriyor. Tıpkı kök zencefil gibi.

Sağlıklı lif, vitaminler, mineraller açısından zengin olan maydanoz detoksu ayrıca antioksidan ve hem kabızlığa iyi gelen bir içecek hem de kolesterolü düşürüyor. Yani maydanoz detoksunun faydaları saymakla bitmiyor.

Koltuk altı kil maskesi ile detoks

Maydanoz detoksu nasıl yapılır? Salatalık kan şekerini dengelerken, içeriğindeki B vitamini, C vitamini ve K vitaminiyle de tansiyon, kolesterol ve kan şekerini dengeleyici özelliğe sahip. Hal böyleyken bu harika tarifimize geçelim artık.

Maydanoz detoksu tarif malzemeler ve yapılışı

Maydanoz detoksu için kullanacağımız malzemeler şu şekilde :

maydanoz detoksu tarif

Maydanoz detoksunun yapılışı şu şekilde : Portakal, havuç, salatalık ve kök zencefili küçük parçalara bölün. Limonun suyunu sıkın ve dilerseniz kabuklarını da rendeleyebilirsiniz. Tüm malzemeleri blenderınıza atın. İyice çektikten sonra bardağa koyup, buz ekleyin.

Detoks maskesi evde nasıl yapılır?