bamya tohumu detoksu nedir nasıl yapılır

Bamya Tohumu Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır? Zayıflatır Mı?

Bamya tohumu detoksu kilo vermek isteyenler için hızlı bir zayıflama yöntemi olarak tercih ediliyor. Nedir, nasıl yapılır? Gerçekten zayıflatır mı? Bugün bu soruların cevaplarına bakacağız.

Öncelikle bamya tohumu detoksu hazır şase olarak satılan formda da mevcut. İçinde yeşil çay, papatya, acı çehre, sinameki, rezene, defne yaprağı, funda yaprağı gibi yan ürünler de mevcut.

Bamya tohumu detoksu kullanıcı yorumları, ürünün metabolizmayı hızlandırdığı ve bağırsakları çalıştırdığı yönünde. İçeriğine baktığımızda zaten böyle bir sonuç beklemek normal. 21 günde 9 kiloya kadar verebileceğiniz de iddia ediliyor.

Peki bu şekilde bitki karışımları içmek zararlı mı? Veya bağırsakları çalıştırmak için takviye kullanmak durumunda olmak sağlıklı mı?

Bamya tohumu detoksu evde nasıl yapılır?

Bamya tohumu detoksu nedir? Aslında dünyada kullanılan sağlıklı formu bamya detoksu olarak geçer. Evde nasıl yapılır? Bamya suyu hazırlanarak.

Bamya suyu neye iyi gelir? Faydaları nelerdir? Kilo vermeye yardımcı olur, kan şekerini dengeler ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

bamya suyu tohumu neye iyi gelir faydaları

Aslında bamyayı en sağlıklı kullanma şekli böyledir. Nasıl hazırlanır? Akşamdan bir kaç bamya, ince ince ve uzunlamasına kesilerek bir bardak suyun içinde bırakılır. Sabah aç karnına bu su içilir.

Daha önce sabah aç karnına limon suyu içmenin faydaları isimli bir yazı yazmıştım. Benzer etkileri bu şekilde de sağlayabilirsiniz.

Bamya tohumu detoksu zayıflatır mı?

Kilo vermeye yardımcı olur, bağışıklık sistemini güçlendirir, antioksidandır. Ancak “bunu içeyim hemen zayıflayayım, şu kilolarım hemen gitsin” diye düşünüyorsanız, hiç bir şey bu isteğinizi karşılamayacaktır.

Çünkü bu, doğru bir düşünce şekli değil. Bamya tohumu detoksu zayıflatır mı? Evet. Aynı şekilde çorba detoksu da zayıflatır, kabak detoksu da. Hatta ananas detoksu da.

Ancak bunlar sağlıklı yaşam biçiminin bir parçası olabilir. Zayıflamak için her şeyden önce ağır metal detoksu göz önünde bulundurulmalı ve eğer kabızlık şikayeti varsa, bunun temel sebebi üzerine çözüm getirilmelidir.

Bağırsak detoksu ve kahve enema gibi uygulamalar, ancak uzman bir doktor tarafından önerilirse yapılmalıdır. Diğer türlü kişiye zarar verebilir. Kabızlığın çaresi, kendimizi ishal yapmaya çalışmak olmamalıdır. Her iki durum da zararlı ve sağlıksızdır.

Kabızlık sorunu yaşıyorsak bamya tohumu detoksu gibi çözümleri düşünmeden önce yeteri kadar su içiyor muyum (günde ortalama 2 litre), lif ve sebze tüketiyor muyum, stres yönetimi ve egzersiz yapıyor muyum? gibi soruların cevaplarına odaklanmalıyız.