Karabuğday detoksu nasıl yapılır diyeti kilo ver

Karabuğday Detoksu Nasıl Yapılır? Bu Diyeti Yap 10 Kilo Ver

Karabuğday detoksu, glutensiz ve bol lifli bir beslenme programına uygun, hızlı kilo vermek isteyenler için iyi bir seçenek. Bu diyeti yap 10 kilo ver derken ne demek istediğimi birazdan anlatacağım.

Karabuğday diyeti elbette herkes için uygun olmayabilir öncelikle her zamanki gibi, yani bir diyete başlamadan veya hayatınızda değişiklik yapmadan önce doktorunuza danışmanız gerekir.

Daha önce bir haftalık detoks diyeti ve 1 haftada 10 kilo verdiren diyet isimli yazılarımda, hızlı zayıflamak isteyenler için alternatifler sunmuştum.

Karabuğday detoksu nasıl yapılır?

Her gün yemeniz ve içmeniz gereken bazı şeyler var. Ve elbette beslenme listenizden çıkartmanız gerekenler de. Şimdi karabuğday detoksu nasıl yapılır bakalım.

Karabuğday diyeti yapanlar günde en fazla 1 litre kefir içebilir. Kahve, çay, alkol, şekerli gıdalar ve karbonhidratlı gıdalar listede yer almıyor.

Karabuğday özellikleri : Alerjik değildir, kimyasal içermez, glutensizdir, manganez, bakır, magnezyum, lif, fosfor, demir ve yüksek miktarda protein içerir.

Karabuğday diyeti yapanlar

Kefir B12, biyotin, kalsiyum ve magnezyum açısından zengindir. Listedeki tüm malzemelerle her gün hazırlayacağınız yiyecekler sayesinde bu “diyeti yap 10 kilo ver” sloganı gerçekleşir.

1 bardak karabuğdayı 2 bardak su ile pişirebilirsiniz. Organik olmasında detoks açısından fayda olacaktır. Kaya tuzu veya deniz tuzu kullanın. Rafine tuz kullanmayın.

Diyet yaparken dikkat edilmesi gerekenler

İster uzun vadeli ister 3 günlük detoks diyeti yapıyor olun, bunun sadece bir zayıflama yöntemi olmadığını, hayatınızı ve sağlığınızı daha kaliteli bir hale getirmesi gerektiğini unutmayın.

Bunun için diyet yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında, listenin günlük yaşantınıza uyumlu olması, günde ortalama 2 litre su içmeniz, düzenli egzersiz yapmanız ve stres yönetimi uygulamanız gerektiğini de bilin.

Bu tür bir 10 kilo verdiren diyet yaparken, günlük olarak alınan kalorinin düşük olduğunu bilmek ve doktorunuza danışarak yapmak gerekiyor.

Eğer şekerli, kalorili yiyecekler tüketmeye alışıksanız, uygulamanın ilk başta psikolojik ve fizyolojik olarak zor gelmesi normal olacaktır. 3 günden sonra alışmanız beklenir.

Bu tür listeleri, içeriğine göre en fazla 2 hafta uygulamakta ve ardından dengeli beslenme ile devam etmekte fayda vardır.