Detoks Ne Demek?

neden detoks yapılır

Detoks ne demek? Detoks yapmak ne anlama gelir? Detoks diyeti, detoks kürleri, detoks suları ve smoothie içecekleri nedir?

Detoks, en basit anlamıyla yediğimiz içtiğimiz gıdalardan ve havadaki toksinlerden, vücudumuza ve iç organlarımıza zarar veren metallerden arınmak demektir.

Gün içinde tükettiğimiz pek çok katkı maddesi içeren yiyecekler ve içecekler, hava kirliliği ve hatta stres de dahil olmak üzere metabolizmamız üzerinde önemli derecede hasara yol açar.

Neden detoks yapılır?

Toksinlerin ve ağır metallerin vücudumuzda meydana getirdiği hasar sonucunda kendimizi sürekli olarak yorgun, bitkin, depresif, halsiz ve gergin hissederiz. Ayrıca uyku bozuklukları da yaşarız.

Zaman zaman ve kısa süreli olarak uygulayacağımız detoks listeleriyle bu semptomlardan kurtulmak ve detoks ne demek, daha iyi anlamak mümkün.

yağ yakan içecekler

Sitemizdeki detoks çorbaları, evde hazırlayabileceğiniz detoks içecekleri ve detoks programları gibi içeriklerle siz de artık enerji dolu ve zinde olabilirsiniz. Çünkü detoks ne demek? Sağlıklı yaşam demek, zindelik demek.

Tagged , , , ,

Bir cevap yazın