insan Detoksu Ne Demek? Nedir Nasıl Yapılır?

İnsan Detoksu Ne Demek? Nedir Nasıl Yapılır?

İnsan detoksu yapmaya karar verdim diyenleri duymuşsunuzdur. Bu nedir? Ne demek, neden ve nasıl yapılır? Daha mutlu ve huzurlu olmak için aslında herkesin ihtiyacı olan bir şey.

Detoks ne demek? Daha önce anlatmıştım. Bununla beraber detoks niye yapılır sorusunu da cevaplamıştım. Tüm bedenimizi toksik maddelerden arındırırken dopamin detoksu yapmanın öneminden de bahsetmiştim.

Ancak daha mutlu ve huzurlu bir insan haline gelebilmek için sadece bunlar yeterli değil. Ayrıca insan detoksu da yapmak gerekiyor.

İnsan detoksu ne demek? Nasıl yapılır?

Hayatınızda sizi strese sokan, huzursuz eden, size psikolojik veya fiziksel olarak baskı kuran insan var mı? Bunlar arkadaşlarınız, akrabalarınız, yakın tanıdıklarınız da olabilir.

Bir şekilde katlanmak zorunda olduğunuz her insan, aslında toksik insandır. Zihninizde ve iç organlarınızdaki stres seviyesini yükseltir. Ve yapılan araştırmalar stresin tüm sağlık sorunlarında büyük etki gösterdiğini açıklıyor.

İnsan detoksu ne demek? Bu kişiler kim olursa olsun hayatınızdan uzaklaştırmak demek. Şimdi böyle düşününce “patronum beni çok strese sokuyor ama işimi seviyorum” diyebilirsiniz.

Ya da “bana en çok huzursuzluk veren kişi babam” diyor olabilirsiniz. Ancak insan detoksu yapmaya karar verdim dedikten sonra değiştiremeyeceğiniz hiçbir şey olmadığını belirtmem gerekir.

Farklı bir şehre taşınmak, iş değiştirmek, arkadaş çevreni değiştirmek, ayrı eve çıkmak gibi değişimler çok büyükmüş veya riskliymiş gibi hissettirebilir.

insan detoksu yapmaya karar verdim

Ancak bu değişiklikleri yapan binlerce insan var. Nerede, nasıl daha huzurlu olacaklarına göre bunları yapıyorlar. Çünkü ne olursa olsun bağımsız, güçlü bir birey olduklarına inanıyorlar.

Stres vücuda ne yapar?

Sağlıklı olmanın anahtarı stressiz bir hayat

Baş ağrısı, göğüs ağrısı, uyku bozuklukları, yüksek tansiyon, mide ve bağırsak sorunları, halsizlik, yorgunluk gibi semptomlar yaşıyorsanız bunların büyük ölçüde yaşadığınız hayatla ilgisi var.

Sağlıklı olmanın anahtarı stressiz bir hayat. Bunun için sadece vücut temizleme detoksu yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda insan detoksu da yapmalısınız.

Evet, insan detoksu nasıl yapılır? Sizi bir şekilde strese sokan, üzen, kıran, mutsuz ve huzursuz eden insanların listesini çıkartın ve onları hayatınızdan uzaklaştırın.

Alışkanlıklardan vazgeçmek hiç kimse için kolay değildir. Ancak bu insanlar zaman içinde sizin sağlığınızı bozacak ve hasta olmanıza sebep olacak. Bundan sonra da yaşamınız tamamen kısıtlanacak.

Kimsenin size bunu yapmasına izin vermeyin!