Soğuk detoks içecekleri

Soğuk Detoks İçecekleri | Hem Lezzetli Hem Sağlıklı

Soğuk detoks içecekleri özellikle yaz aylarında veya sıcak çaylar içmeyi sevmeyenler için iyi bir alternatif. Bu 4 soğuk detoks içeceği tarifi ile sıkılmadan sağlık ve lezzeti bir arada bulabilirsiniz.

Tarifler limon içeriyor, böylece hepsi C vitamini açısından zengin, bağışıklık sistemini güçlendiren, cildi ve hücreleri yenileyen, aynı zamanda da toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olan tarifler.

Soğuk detoks içecekleri

Soğuk detoks içecekleri için hemen tarifleri vereyim. Tüm malzemeler yaz kış her mevsimde bulabileceğiniz türden.

Limon nane detoks suyu : 3-4 dilim limon, 3 nane yaprağı, 250 ml su. Yapılışı : Naneyi parmaklarınızla biraz ezip suyun içine limonla birlikte atın, karıştırın ve için.

nane limon detoks içeceği

Yabanmersini limon suyu : 3-4 dilim limon, 10 yabanmersini, 250 ml su. Yapılışı : Tüm malzemeleri bardağa koyun, meyvelerin taze olmasına dikkat edin.

Yabanmersini seviyorsanız, bu meyveyle hazırlayabileceğiniz diğer tariflerimize de bakabilirsiniz. Sitemizde arındırıcı özelliği olan pek çok tarif bulunmaktadır.

yabanmersini limon detoks suyu

Satalatık limon detoks suyu : 4 ince dilim salatalık, 4 ince dilim limon ve 250 ml su. Yapılışı : Taze olarak malzemeleri suyun içine ekleyin ve için.

Yağ yakan salatalık içeceği ve yağ yakan portakallı salatalık detoks suyu tarifleri de ilginizi çekebilir.

salatalık limon detoks suyu

Zencefil limon detoks suyu : Kabuklarıyla birlikte 3 parça taze kök zencefil, 4 ince dilim limon ve 250 ml su. Yapılışı : Tüm malzemeleri bardağa koyun, karıştırın ve için.

Zencefil metabolizmayı hızlandırmak ve güçlendirmek için harika bir gıdadır. Tozu ve kökü pek çok tarifte ve salatalarda kullanılabilir.

zencefil limon detoks suyu

Hem lezzetli hem sağlıklı içecekler

Çoğu tarif sıcak hazırlandığı gibi soğuk da hazırlanabilir. Örneğin yeşil çay soda limon da hem lezzetli hem sağlıklı içecekler arasında yer alabilir.

Limon, C vitamini içerdiği için toksinlerden arınabilmek açısından önemlidir. İçeceklerinizde antioksidan meyveler de tercih ederseniz, bu etkiyi daha da artırmış olursunuz.

Kilo verdiren çaylar

Toksinlerden arınmak için elbette sadece bu tür içecekler yeterli değildir. Beslenme, uyku, egzersiz ve stres yönetimi alışkanlığının da edinilmesi veya değiştirilmesi de gerekir.

Sağlıklı bağırsaklar ve sağlam bir sindirim sistemine sahip olmak, pek çok hastalığın oluşmasını önlemekte ve pek çok semptomun iyileştirilmesinde önemli rol almaktadır.

Tüm bunlarla birlikte bu sayfada yer alan soğuk detoks içecekleri günlük olarak tüketildiğinde, hem cildinizde hem de sindirim sisteminizdeki değişikliği kısa sürede fark edebilirsiniz.