zayıflatan detoks çayı tarifi

Zayıflatan Detoks Çayı Tarifi

Hızlı kilo vermek için zayıflatan detoks çayı tarifi hazırladım size. Bazı dönemlerde kilo almak kaçınılmaz oluyor. Özellikle hareketsiz bir dönem veya stresli bir dönem sonucu vücut hem ödem tutuyor hem de tartıdaki rakam gittikçe artıyor.

Bu durumu kontrol altına almak ve hızlı kilo vermek için bu detoks çayı tam bir kurtarıcı. Hem metabolizma hızlandırıcı, hem ödem atıcı hem yağ yakıcı hem de bağışıklık sistemini güçlendiren ve sindirim sistemini çalıştıran güzel bir detoks çayı.

Bu kadar çok özelliği olan bu harika detoks çayını yapmak da çok zor değil. Şimdi tarife geçelim.

Hızlı kilo vermek için zayıflatan detoks çayı tarifi

hızlı kilo vermek için detoks çayı tarifi

Zayıflatan detoks çayı tarifi için malzemeler şunlar :

  • 1 yemek kaşığı yeşil çay
  • Yarım limon
  • 1 çay kaşığı zerdeçal
  • 1 tutam acı pul biber
  • 1 çay kaşığı bal (isteğe bağlı)

Zayıflatan detoks çayı tarifi nasıl yapılır? Yarım litre suya yeşil çayı ekleyin. Yarım limondan bir ince dilim kesip ayırın ve gerisini çayın içine ekleyin. Dilerseniz sadece suyunu da sıkabilirsiniz. Hatta suyunu çay demlendikten sonra da ekleyebilirsiniz.

Detoks çayı ne işe yarar? Faydaları nelerdir?

Su kaynadıktan iki üç dakika sonra çayı, ağzı kapalı bir şekilde beş dakika bekletin. Ardından bardağa dökün ve içine zerdeçal, pul biber, bal ve limon dilimini ekleyin.

Detoks çayı nasıl yapılır

Zayıflatan detoks çayı tarifi hem hazırlaması çok kolay bir tarif hem de hızlı kilo vermek için ideal. Bu çay başka nasıl yapılır? Suyu kaynattıktan sonra altını kapatarak, içine tüm malzemeleri ekleyebilirsiniz. Veya soğuk yeşil çay tarifindeki gibi de içebilirsiniz.

Detoks içeceklerine her zaman zerdeçal ve zencefil ekleyebilirsiniz. Tercihinize göre bir miktar doğal bal ekleyip, tarifi tatlandırabilirsiniz. Hızlı kilo vermek için detoks çayından faydalanabilir, ayrıca smoothie tariflerini günlük beslenmenize ekleyebilirsiniz. Bol bol su içmeyi ve hareket etmeyi de unutmayın ki daha hızlı kilo verebilin.