Kadınlar için detoks suyu smoothie tarifi içecekler vitaminler

Kadınlar İçin Özel Sağlıklı Detoks Suyu Smoothie Tarifi

Elbette tüm sebzeler ve meyveler herkes için faydalı fakat bazıları kadın sağlığı için daha da önemli. Bugün kadınlar için özel sağlıklı detoks suyu smoothie tarifi ile her kadının hayatına kalite katabilecek bir içecek hazırlayacağız.

Kadınlar güçlüdür, güzeldir, yaratıcıdır. Bir toplumda kadına önem verilmezse, o toplum yok olmaya mahkumdur. Tıpkı sanat gibi. İşte bu yüzden kadına saygı duymayan kişiler de bireysel olarak mutsuz olurlar. Kadınların da sağlıkları ve bakımları için yaptığı pek çok şey var.

Fakat ne kadar doğalsa o kadar daha fazla faydalı. Bu yüzden güzelliği, bakımı içeriden de yapmak gerekiyor. Antioksidanlarla güçlendirilen bir sistemin yaşlanma karşıtı koruyucuları aktive etmesi gibi bazı gıdalar da kadınları daha güçlü hale getirir.

Şimdi kadınları güçlendiren, daha sağlıklı ve daha güzel bir hale getirebilecek detoks suyu smoothie tarifi için malzemeler ve yapılışına geçelim.

Detoks suyu ne zaman kaç gün içilir?

Kadın sağlığına iyi gelen yiyecekler

Özellikle ceviz, avokado, yaban mersini ve muz kadın sağlığına iyi gelen yiyecekler listesinde başta gelir. Hem kilo verdiren, hem cildi nemlendirip güzelleştiren, hem enerji veren hem de stresi azaltan harika bir içecek yapacağız bunlarla.

  • 3 yemek kaşığı chia tohumu
  • 4 adet ceviz
  • 1 kase ıspanak
  • 1 kase yabanmersini
  • Yarım avokado
  • Yarım muz
  • Bitkisel süt

Kadın sağlığına fayda sağlayan bu detoks içeceğini hazırlamak için ilk önce chia tohumunu oda sıcaklığındaki sütün içine ekleyin ve en az 10 dakika bekleyin. Daha sonra diğer malzemeleri ekleyerek blender veya juicerdan geçirin. Tüm smoothie tarifleri gibi bunun da hazırlığı çok kolay.

Kadın sağlığına iyi gelen yiyecekler

Kadınların içmesi gereken vitaminler ile erkeklerinki biraz farklıdır. Bu smoothie tarifi ile, hap içmek yerine, bu vitamin ve mineralleri doğal yoldan almış olursunuz. Çünkü bakın bu bir bardak içeceğin içinde neler var.

Zeytin yaprağı çayı faydaları

Chia tohumu : Kalsiyum, lif, omega 3 yağ asitleri. Ceviz : Kalsiyum, protein, E vitamini. Ispanak : Kalsiyum, demir, antioksidan. Yaban mersini : Ödem atıcı, bağışıklık sistemini güçlendirici, lutein kaynağı. Avokado : Hormonal dengeyi sağlar, C vitamini, K vitamini, folik asit kaynağı. Muz : B6 vitamini, magnezyum, potasyumdan zengin.

Muz süt detoksu nasıl yapılır?

Kadınlar için içecekler listesine eklenebilecek hem lezzetli hem de sağlıklı bir tarif. Eğer bitkisel sütü hindistan cevizi sütü olarak kullanırsanız bu da kabızlığa iyi gelen, yağları eriten, kilo verdiren, kolesterol ve tansiyonu dengeleyen harika bir içecek hazırlamanıza katkı sağlamış olur.

Meyve ağırlıklı olmasın istiyorsanız, o zaman da sebze smoothie tarifleri nasıl hazırlanır bu yazıdan bakabilirsiniz.