ödem attıran zayıflatan detoks suyu tarifi

Ödem Attıran Zayıflatan Detoks Suyu Tarifi

Ödem attıran detoks suyu hayatınıza girdikten sonra farkı kısa sürede hissedeceksiniz. Ödem attıran zayıflatan detoks suyu tarifi çok da kolay.

Özellikle ödem ve şişkinlik konusunda bilinmesi gereken bazı önemli şeyler var. Mesela vücudunuzun neresinde bu durumu fark ediyorsunuz?

Sabah uyandığınızda ellerde ve ayaklarda şişkinlik oluyor mu? Yoksa yemek yedikten sonra karın göbek bölgesinde mi oluyor? Tüm vücudunuzda mı gözlemliyorsunuz?

Tüm bunların sebepleri farklı olabilir. Özellikle inflamasyon önemli bir sorundur. Daha önce konuyla alakalı olarak ödem atıcı çay yazısı paylaşmıştım, sıcak alternatifler için o yazıya bakabilirsiniz. Biz şimdi ödem attıran zayıflatan detoks suyu tarifi nasıl hazırlanacak ona bakalım.

Zayıflatan detoks suyu

Gün içinde ödeme sebep olan şeker, bazı baharatlar, unlu gıdalar, süt ürünleri gibi besinler tüketiyorsanız beslenme kontrolü ile birlikte zayıflatan detoks suyu size çok iyi gelecektir.

Bir yandan bağışıklık sistemini güçlendiren, diğer yandan ödem atmaya ve zayıflamaya yardımcı olan bu tariflerden her gün bir tanesini seçerek hazırlamanız iyi bir yöntem olacaktır.

Salatalık limon detoks suyu

salatalık limon detoks suyu tarifi

1 litre suyun içine yarım veya bir adet salatalık doğrayıp atın. Bir adet limonun suyunu sıkın. İsterseniz ayrıca lime dilimleri ve nane de ekleyebilirsiniz. Salatalık limon suyu bu şekilde hazır olacaktır.

En az bir iki saat kadar beklettikten sonra tüketin. Bu tarif bağışıklık sistemini güçlendirir, kilo vermeye yardımcı olur, ödem atıcı özelliği vardır ve aynı zamanda cildi güzelleştirir.

Mango limon ananas detoks suyu

Mango limon ananas detoks suyu

Ödemden nasıl kurtulurum diyenler için sırada mango limon ananas detoks suyu tarifi var. 1 litre suya yarım mango ve bir çay bardağı kadar ananas doğrayıp atın.

3-4 adet limon dilimi de ekleyin ve dolabınıza kaldırın. Bu zayıflatan detoks suyu için ortalama 3-4 saat beklemeniz gerekiyor.

Antioksidan özelliği serbest radikallere karşı korunma sağlarken, aynı zamanda sindirim sistemini düzenler, şişkinliği giderir, ödem atmaya yardımcı olur.

Ödemden hızlıca kurtulmak için ananas detoksu yazımda bu harika meyveden bahsetmiştim. İçindeki bromelain sayesinde şişkinlik sorununa en iyi gelen şeyler arasında yer alıyor.

Ödem attıran detoks suyu tarifi

ahududu yabanmersini dağ kekiği

Sitede yer alan detoks tarifleri yazılarımın çoğunda yabanmersini geçer çünkü çok iyi bir antiokasidandır. Ödem attıran detoks suyu tarifi için de ahududu gibi vazgeçilmezlerden biridir.

Tarif için 1 litre suyun içine 5 yaprak biberiye, 5 yaprak dağ kekiği, 1 çay bardağı yabanmersini ile ahududu ekleyin. En az 1-2 saat kadar beklettikten sonra tüketin.

Kan şekerini ve kolesterolü dengeler, sindirim sistemi sorunlarına iyi gelir. Ahududu çok iyi bir kanser düşmanıdır. Ayrıca kalp ve dolaşım sistemi hastalıkları üzerinde etkilidir.

Karnım bana ne söylüyor?

Özellikle karın göbek bölgesindeki yağlanma ve şişkinlik, gözlemlenmesi gereken bir durumdur. Karnım bana ne söylüyor diye sorup gözlemlediğimizde aslında çok şey söylediğini görebiliriz.

Bölgesel olarak size çözüm sağlayabilecek tarifler arasında karın göbek düzleştiren çay tarifi, 10 günde göbek eriten kür, yoğurt limon pul biber kürü ve göbek ve basen eriten detoks da yer almakta.

Bunlarla birlikte beslenme ve yaşam şekli değişikliklerini de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Uyku düzeni ve egzersiz rutini oluşturduğunuzda buradaki tarifler çok daha hızlı bir şekilde işe yarayacaktır.