ödem attıran smoothie

Ödem Attırıcı Smoothie Tarifi

Bu ödem giderici detoks suyu karışımı ile ödemden kurtulmak zor değil. Ödem nedir? Ödem nasıl atılır? Kısaca ödem, vücutta oluşan şişkinliklere denir.

Ama neyse ki bu ödem attıran smoothie sayesinde, ödem tutmaya meyilli bünyelerde bile o şişlikler gidecek.

Ödem neden olur?

Ödem, vücudun bazı bölgelerinde veya çoğu bölgesinde ya da her bölgesinde olabilir. Bazı vücut tipleri ödem tutmaya daha meyillidir. Ama elbette bunda yediklerimizin de etkisi vardır. Az su içen biriyseniz ve ödem söktürücü içecekler kullanmıyorsanız, vücudunuzda ödemler oluşması normaldir. Ödemler bazen mevsimsel değişikliklerde de gözükür. Ya da kalıcı olabilir.

Peki hızlı bir şekilde ödem atmak için ne yapacaksınız? Aşağıdaki ödem giderici detoks karışım tarifini uygulayacaksınız. Ve bunu üç gün boyunca taze olarak hazırlayıp içeceksiniz. Ödem attırıcı smoothie ile birlikte günde en az 1 litre su içmeyi de unutmayın.

hindistancevizi sütü

Doğal ödem söktürücü smoothie tarifi

Ödem söktürücü doğal içecek tarifi için malzemeler :

  • Badem sütü (veya hindistancevizi sütü)
  • 1 adet muz
  • 5-6 adet böğürtlen
  • Bir parça taze zencefil rendesi
ödem söktürücü içecek

Tüm malzemeleri mixerinizde iyice çırpın ve bu doğal ödem sökücü smoothieyi afiyetle için. Dilerseniz ödem attıran karışımın içine bir tatlı kaşığı keten tohumu da ekleyip bağışıklık sisteminizi biraz daha güçlendirebilirsiniz. Afiyet olsun!