hindistanceviziyağı zararlı mı

Hindistan Cevizi Yağı Kalp Düşmanı

Hindistan cevizi yağı kalp için zararlı mı? Hindistan cevizi yağı hangi alanlarda nasıl kullanılmalı? Amerikan kalp vakfı (AHA) hindistancevizi yağının kalbe zararlı olduğunu belirtiyor.

Hindistan cevizi yağıyla yemek yapmak zararlı mı? Evet, tıpkı margarin gibi hindistan cevizi yağı da LDL’yi (kötü kolesterol) yükseltip, HDL’yi (iyi kolesterol) düşürüyor ve damar tıkanıklığına sebep oluyor. Bu da kalp krizi ve felce yol açıyor.

Hindistancevizi yağı, içerdiği zincir trigliseritler sayesinde alzheimer için baş düşman. Aynı zamanda bağışıklık sistemini düzenliyor ve kilo kontrolünü düzenlenmesine yardımcı oluyor.

hindistancevizi yağı zararlı mı

Hindistan cevizi yağıyla neler yapılır?

Hindistan cevizi yağı saç maskesi veya yüz için cilt maskesi olarak kullanılıyor. Verim aldığını söyleyen pek çok insan da var. Fakat hindistancevizi yağını yemeklerde kullanmak yerine, bu şekilde dışarıdan uygulamakta fayda var.

Çünkü kalp ve iç organlar üzerindeki etkisi şu anda hala araştırılıyor ve kalp sağlığı açısından önerilmiyor. Siz hindistan cevizi yağı kullanıyor musunuz? Hangi alanlarda nasıl kullanıyorsunuz ve verim alıyor musunuz? Yorum kısmından okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.