Armutlu Detoks Smoothie Tarifi

armutlu smoothie tarifi

Sindirimi kolaylaştıran, ferahlatıcı, kalsiyum deposu bu armutlu smoothie tarifi vazgeçilmez detoks içeceği kürünüz haline gelebilir.

Hem metabolizmam canlansın hem de lifli bir içecek tarifi ile bağırsaklarım çalışsın, kabızlık sorunum çözülsün diyorsanız armutlu detoks smoothie tam size göre.

1 adet orta boy armut yediğinizde, günlük c vitamini ihtiyacınızın %12’sini karşılamış olursunuz. Armut ayrıca potasyum ve K vitamini içeren meyveler arasında önemli bir yere sahiptir.

Armutta demir, kalsiyum, magnezyum, B6 vitamini, B2 vitamini ve folik asit de bulunuyor. Kırmızı kabuklu armut karotenoid, flavonol ve antosiyanin içeriyor.

Armutlu detoks içeceği smoothie tarifi

armutlu smoothie detoks kürü

Kan basıncını ve kolesterolü düşüren, iltihap giderici, bağışıklık sistemini güçlendirici lif açısından zengin olan bir meyve armut. En önemli özelliklerinden biri de doğal ateş düşürücü olması. Ayrıca bu smoothie enerji veren içecekler arasında olduğu için de sporcuların tercihi.

Armutlu detoks suyu içine malzemeler :

  • 1 bardak hindistan cevizi suyu
  • 1 orta boy armut
  • 4-5 cm taze zencefil
  • 1 bardak ıspanak yaprağı
  • Çeyrek bardak yoğurt veya hindistan cevizi sütü, badem sütü, fındık sütü
  • Yarım bardak buz (isteğe bağlı)

Tüm malzemeleri blendera atıp iyice çekin. Bu tarifi süt yerine kefirle de hazırlayabilirsiniz. Daha sulu bir kıvam için sıvı ekleyebilirsiniz. Tüm smoothielerinizi süzmeden posasıyla birlikte içmeniz daha faydalıdır.

Bu tarifte yer alan ıspanak, içindeki besin değeriyle size ayrıca enerji verecektir.

Tagged , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın