yaşlanmayı geciktiren anti aging yiyecekler

Yaşlanmayı Geciktiren 10 Yiyecek

Yaşlanmayı geciktiren yiyecekler hangileri? Yaşlanmayı geciktiren besinler vitaminler ve anti aging beslenme için 10 muhteşem yaşlanmayı geciktiren yiyecek.

Hiç kimse yaşlanmak istemez. Cildimizde kırışıklıklar olmasın, saçlarımız beyazlamasın, derimiz sarkmasın isteriz.

Bunun için bakım ürünleri kullanmak ya da spor yapmak elbette önemli fakat daha da önemlisi yediklerimiz…

Anti-aging etkisi olan bu yiyecekleri, marketlerde kolayca bulabilirsiniz. Önemli olan düzenli şekilde tüketmeye çalışmak ve bunu bir yaşam biçimi haline getirmek.

Anti aging beslenme için 10 yiyecek

anti aging yiyecekler avokado

Avokado : Avokadoda bulunan maya hücresi oldukça fazla demir içerir. Bu da kalp hastalıkları ve kanser riskini düşürür. Bunun yanı sıra avokado yağı saç ve cilt parlaklığı sağlar.

Ceviz : Ceviz ve ceviz yağı kan basıncını düşürür. Bunama (demans alzaymır) riskini azaltır. Beyin fonksiyonları için çok önemli bir etkisi vardır. Ayrıca siyah ceviz parazitleri temizler. Yaşlanmamak için ceviz yiyin!

Brokoli : UCLA’da yapılan araştırmalar, özellikle yeni olgunlaşmış olan brokolinin kanser riskini ciddi boyutta düşürdüğünü kanıtlamıştır. Bağışıklık sistemine büyük ölçüde katkısı olan brokoli hem detoks etkisine sahiptir hem de yaşlanmayı önler.

Yaşlanmayı geciktiren besinler

Yabanmersini : Yabanmersini C Vitamini ve potasyum içerir, aynı zamanda güçlü bir antioksidandır. Kısa süreli hafızanın kuvvetlenmesinde çok etkilidir. Günde bir bardak yabanmersini suyu içmek hayatınızı tamamen değiştirebilir.

Yağ yakıcı kivili detoks suyu tarifi

Tarçın : Tarçın hücreleri yeniler ve büyüme hormonunu etkiler. Diyabet ve kalp hastalıkları riskini düşürür, şekeri dengeler ve iyi bir antioksidandır.

anti aging yiyecekler tarçın

Bitter Çikolata : Siyah çikolatada bulunan kakao, kırmızı şarapta bulunan antioksidan içeriğin neredeyse iki katına sahiptir. Yeşil çaya nazaran ise bu rakam üç katına yakındır. Siyah çikolata; kalp sağlığını korur, kan basıncını düzenler ve yaşlanmaya bağlı unutkanlığı engeller.

Yaşlanmayı geciktiren antiaging yiyecekler

Barbunya : Protein, lif, folik asit, magnezyum, potasyum ve daha pek çok mineralle barbunya sağlık açısından önemli bir yerdedir. İyi bir antioksidandır ve yaşlanmayı geciktirir.

Kırmızı Lahana : Kırmızı lahana, kalp sağlığı ve beyin fonksiyonlarının korunması için faydalıdır. Kanserden koruyucu etkisi de vardır. İyi bir anti-aging yiyeceklerdendir.

yaşlanmayı önleyen yiyecekler kırmızı lahana

Nar : İçeriğindeki nitrik oksit ile endotel hücrelerin oluşumunda etkilidir. Göğüs ve prostat kanseri risklerini azaltır. Özellikle nar tohumu yağı, yaşlanmayı önleyen bir etkiye sahiptir.

Sarımsak : 1994 yılında Danimarka’da yapılan bir araştırmaya göre, düzenli olarak sarımsak yiyenlerin daha uzun süre yaşadığı ortaya çıktı. 2006 yılında yapılan bir başka araştırmada sarımsağın antioksidan etkisi ve kalp ve beyin sağlığındaki önemli etkisi kanıtlandı.