Yağ yakıcı hastalıklardan koruyan kivi detoks suyu tarifi

Hasta Olmamak İçin Yağ Yakıcı Kivili Detoks Suyu Tarifi

Detoks içecekleri arasında yağ yakıcı özelliği ve hasta olmamak için kışın çok tercih edilen kivili detoks suyu tarifi listenin başında geliyor. Nasıl yapılır? İsterseniz smoothie şeklinde de hazırlayabileceğiniz tarife bakalım.

Bağışıklık sistemini güçlendiren yiyecekler arasında gelen bu harika tropikal meyve hafif ekşimdi tadıyla tam bir C vitamini deposu. Hasta olmamak için vücudu güçlendiriyor ve virüslere karşı direnç sağlıyor.

Kivili detoks suyu tarifi sadece 3 malzeme ile çok kolay bir şekilde yapılıyor. Koruyucu ve yağ yakıcı smoothie tarifleri listenize de ekleyebilirsiniz.

İçine ekleyeceğimiz lime faydaları açısından dikkat çeken ve yine kivi gibi ekşimsi bir tada sahip olan ama aynı zamanda da harika bir kokusu olan meyve. Smoothie severler için daha önce lime ananas smoothie tarifi paylaşmıştım.

Ayrıca cilt güzelliği için detoks suyu tarifleri arasında da yer alan limenin yanına bir de kabızlık için detoks suyu olarak sıkça tercih edilen salatalık ekleyeceğiz.

Yağ yakıcı kivili detoks suyu tarifi

Özellikle kilo vermek için yağ yakıcı detoks tarifleri arıyorsanız, listenize mutlaka bunu da eklemeniz gerekiyor. Çünkü kısa sürede etkisini göreceğiniz ve uzun vadede bağışıklık sisteminizi koruyacak bir tarif.

Kivili detoks suyu tarifi

Yapılışı çok kolay olan bu detoks suyu, her gün hazırlayabileceğiniz ve taze olarak o gün içinde bitirmeniz gereken bir tarif.

  • 1 orta boy kivi
  • 2-3 dilim lime
  • 1 orta boy salatalık

Tüm malzemeleri 500 ml oda sıcaklığında, temiz suyun içine koyun ve yarım saat bekleyin. Daha sonra tüketin. Hem görsel olarak çok güzel hem lezzetli hem de zayıflatan ve hastalıklardan koruyan bir tarif.

Dilerseniz içine taze nane yaprağı ekleyebilirsiniz. Tatlandırmak için yabanmersini, ahududu ya da çilek de koyabilirsiniz.

Sebze suyu nasıl yapılır?

Hasta olmamak için nelere dikkat etmeliyiz?

Hastalıklardan nasıl korunabiliriz? Bunun için hem beslenme hem yaşam şeklimizi hem de uyku düzenimizi rayına oturtmamız gerekir. Doku kirliliği, hastalıkların en önemli sebebidir. Bunun için detoks şarttır.

hasta olmamak için ne yapmalıyız

Şekersiz, glutensiz beslenme yanı sıra süt ve süt ürünlerinden uzak, sebze ağırlıklı ve organik et tüketimine önem vermek gerekir.

Salatalık suyu faydaları

Hasta olmamak için nelere dikkat etmeliyiz dediğimizde haftada 3 gün egzersiz, yoga, meditasyon veya dans da listede yer almalıdır. Aynı şekilde düzenli uyku, yani gece uyumak da önemlidir. Uyku saati kişinin ihtiyacına göre değişir.