yeşil çayın faydaları neler

Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir?

Yeşil çayın faydaları nelerdir? En fazla kaç tane yeşil çay içmek gerekir? Zayıflatır mı? Bu yazımızda bu konulara değineceğiz.

Yeşil çay, son zamanlarda faydaları duyuldukça kullanılmaya başlanan önemli bir çay türüdür.

Üretim sürecinde fermantasyon bulunmaz. Kafein içerdiği için dikkatli tüketilmelidir. Östrojen seviyesine dikkat edilmelidir.

Ayrıca içerisinde üst düzeyde antioksidan bulunur ve antiaging etkisi vardır. Bu yüzden günde en fazla 3 bardak yeşil çay içmek gerekir.

soğuk yeşilçay

Yeşil çay kilo verdirir mi?

Yeşil çayın kilo verdirici özelliği vardır zayıflatır. Kiloyu dengede tutmaya yarar. Bu nedenle birçok beslenme ve diyet uzmanı tarafından özellikle diyetin başlangıç aşamasında içilmesi önerilen bir çaydır.

Zayıflatan detoks çayı tarifi için tıklayın.

Yeşilçayın faydası nedir?

Yeşilçayın yaşlanmayı geciktirici etkisi vardır. Yeşil çayın diğer faydaları nelerdir? Güneş ışığının zararlı etkilerinden cildi korur. Kansere karşı etkilidir. Kanser hücrelerini yok etmesiyle bilinir. Kolesterolü dengelemeye yardımcı olur.

Yapısında bulunan antioksidan sayesinde genellikle yemek yedikten sonra meydana gelen hızlı kan şekeri yükselmesini yavaşlatır. Dilerseniz sadece sıcak değil, buzlu yeşilçay da içebilirsiniz.

Soğuk algınlığı için de çaredir. İçerdiği yüksek düzeydeki antioksidan sayesinde soğuk algınlığına karşı vücutta direnç oluşturur.

Yeşil çay süt detoksu diyeti ve yeşil çay soda limon detoksu hakkında bilgi almak için tıklayın. Detoks çaylarının faydaları yazımda bu konulardan detaylıca bahsettim.