Yeşilçay soda limon detoksu

Yeşil Çay Soda Limon Detoksu İle Yağlardan Kurtulun

Yeşilçay soda limon detoksu hızlı kilo vermek ve yağlardan kurtulmak isteyenler için alternatif bir çözüm. Nasıl yapılır? Tarifi ve kullanımı hakkında bilmemiz gerekenler neler bakalım.

Hemen hemen her yazımızda belirttiğimiz gibi mucizevi kür veya tarif arayanlar için belirtmemizde fayda var ki, hiç bir şey tek başına mucizeler yaratmayacaktır.

Burada da olduğu gibi, herkesin bünyesinin farklı olduğunu bilmemiz ve detoksun bir paket olduğunu bilmemiz gerekir.

Örnek olarak bu kürü her gün tüketelim ama bunun yanı sıra öğünlerimizde pilav, makarna, ekmek, süt ürünleri, şekerli gıdalar da tüketirsek ne bu tarif ne de başka bir tarif işe yarayacaktır.

Yeşilçay soda limon detoksu tarifi

Şimdi yeşilçay soda limon detoksu tarifine geçelim ve detaylara daha sonra tekrar devam edelim.

  • Yarım litre kaynar su
  • 2 tatlı kaşığı yeşil çay
  • Yarım limon
  • 1 şişe maden suyu

Şimdi yapılışı nasıl bakalım. Kaynar suya yeşil çayı atıp, ağzı kapalı şekilde 10 dakika demleyin. Yarım limonu sıkıp, kabuğunu içine atın. Soğuduktan sonra içine maden suyunu ekleyin.

yeşil çay maden suyu limon

Bu karışımı ister oda sıcaklığında isterseniz de buzdolabında bekletip soğuk şekilde her gün tüketebilirsiniz. Sodalı yeşil çay detoksu yaparken nelere dikkat etmelisiniz birazdan anlatacağım.

Evde en kolay şekilde detoks nasıl yapılır?

Yağlardan kurtulun hızlı kilo verin

Yukarıda da belirttiğim gibi hem her tarif herkes için uygun değildir, hem de kilo vermek için veya yağlardan kurtulmak için sadece bir şey içmek yeterli değildir.

Örneğin yeşil çay süt zencefil tarçın detoksu veya yeşil çay süt detoksu gibi zayıflatan detoks çayı tarifi veya zayıflatan detoks suyu tarifi hazırlarken içeriklerin sizin için uygun olması önemlidir.

Yeşil çayın faydaları elbette çok, aynı şekilde limonun faydaları ve maden suyunun faydaları da. Yani içerik olarak bu tarif çok güzel. Zencefil ve zencefil şurubu zaten hemen hemen her tarifte kullanılır.

Ancak yağlardan kurtulun hızlı kilo verin denildiğinde, kürlerin yanı sıra düzenli egzersiz, uyku düzeni, stres yönetimi ve genel bir diyetle birlikte yapıldığında verimli olacaktır.

Çünkü yağ yakıcı detoks suyu tarifleri, sizin bünyenize yani size ait olan DNA’ya da uymalı. Elbette tarifleri deneyebilirsiniz ancak zayıflamak isteyenlerin ilk iş olarak detaylı bir tahlil yaptırması en önemli ilk adımdır.