Yeşil Çay Süt Detoksu Diyeti

Yeşil Çay Süt Detoksu | 1 Günde 1 Kilo Verme Diyeti

Yeşil çay süt detoksu diyeti diye kulaktan kulağa son zamanlarda dolaşan ve 1 günde 1 kilo verme garantisi vadeden hatta zerdeçal ve tarçın eklenen versiyonları da bulunan bu içecek işe yarıyor mu? Zararları neler birlikte bakalım.

Hem yeşil çay hem de sütün metabolizmayı çalıştırdığı ve yağ yaktığı düşünülmektedir. Ancak yeşil çay süt diyeti zararları kimsenin bahsetmediği bir konu. Çünkü her ikisi de ayrı ayrı faydalı olabilecekse de bir araya geldiklerinde bu fayda yok oluyor.

Sütteki protein yeşil çayın sağlayabileceği faydaları baskılıyor. Bunun sebebi kazein. Harika bir antioksidan olan yeşil çay ile bu kazein çakışıyor ve damar sistemi üzerinde olumsuz etkiler oluşturuyor. Detoks çayları tek başına içildiğinde rahatlatıcı ve damarları genişleten bir etkiye sahip.

sütlü yeşil çay

Glisemik indeksi yüksek değil fakat sütün insülini yükseltmek gibi bir etkisi var. Bunun yerine badem, fındık veya hindistan cevizi sütü ekleyebilirsiniz. Biraz kakao ve kakao parçaları ile süsleyerek buna benzer bir görüntü elde edebilirsiniz.

Hurma yoğurt diyeti nasıl yapılır?

1 günde 1 kilo verme diyeti

Bir an önce zayıflamak isteyenler için etkili 1 günde 1 kilo verme diyeti listesi de dahil olmak üzere aşağıdakiler arasından hoşunuza gidenleri uygulayabilirsiniz.

Bu süreçte yardımcı olması amacıyla sıvı detoksu veya çorba detoksu da öğünleriniz arasında yer alabilir.

Süt yeşil çay detoksu nasıl yapılır?

Kaynamış suyu ocaktan alarak içine çayı ekleyin ve bir süre demlendikten sonra içine bitkisel sütü ekleyin. İsterseniz french press ile köpürtebilir ve o şekilde de ekleyebilirsiniz hatta bardağınızı süsleyebilirsiniz.

1 günde 1 kilo verme diyeti

Üzerine diğer bir harika antioksidan olan spirulina serpebilirsiniz. Veya kuru nane ya da maydanoz, ki kilo vermeyi hızlandıracaktır.

Süt yeşil çay detoksu nasıl yapılır denildiğinde daha önce bahsetmiş olduğum yoğurt limon pul biber kürü aklınıza gelebilir ve bu lezzeti seviyorsanız iyi bir alternatif de olabilir.

Yeşil çay soda limon detoksu

Hemen zayıflamak istiyorum

Hemen zayıflamak istiyorum bunun için ne yapılmalı? Ne yemeliyim ne yememeliyim ve ne yapmalıyım lütfen bana bir çözüm söyleyin diyenler için en iyi çözüm şu olacaktır.

Yaşam biçimini değiştirmek! Yani günde ortalama 2 litre su içmek, gluten, şeker, süt ürünleri ve işlenmiş gıdalardan uzak durmak. Bitkisel beslenmek. Sebze ağırlıklı tabaklar hazırlamak.

Hayatınıza düzenli egzersizi sokmak ve uyku düzeninizi akşam saatlerine göre ayarlamak.