Koltuk altı detoksu nedir nasıl yapılır

Koltuk Altı Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır?

Koltuk altı kokusu neden olur? Neden artar? Peki bundan nasıl kurtulabilirim? Koltuk altı kokusuna çözüm : Koltuk altı detoksu nasıl yapılır? Bu yazımızda evde yapabileceğiniz koltuk altı detoksu tarifi ve tüm bu soruların yanıtlarını paylaşacağım.

Koltuk altı kokusu neden olur? Öncelikle bilmeliyiz ki vücudumuzun herhangi bir yerinde herhangi bir koku varsa, bu bize büyük ihtimalle vücudumuzun içinde bir problem olduğunu gösteriyordur. Ciltteki mantarlar, pis kokular, kabartılar, renk değişimleri, pullanmalar ve dökülmeler.

Koltuk altı kokusu neden olur nasıl geçer

Koltuk altı terlemesi normaldir fakat bu bölgede ağır bir koku varsa ve veya koltuk altı beyazlatma gibi bir ihtiyaç hissediyorsanız yani o bölgede renk değişimi de varsa genel bir detoks yapmak gerekir.

Peki bunu nasıl yapacağız? Cilt detoksu beslenme ile birlikte yaparsak daha çok verim alabileceğimiz bir süreçtir. Hayatımıza detoks smoothie tariflerini sokmamız ve detoks diyeti nasıl yapılır öğrenip uygulamamız gerekir.

Daha önce karaciğer detoksu, sıvı detoksu, saç detoksu, akne ve sivilce detoksu, ödem detoksu ya da ayak detoksunu duymuşsunuzdur. Şimdi de koltuk altı detoksu nasıl yapılır ona bakalım.

Koltuk altı detoksu nasıl yapılır?

Ter, kozmetik ürün atıkları, kir ve toksinler (hem içsel hem dışsal) koltuk altında kararma ve ter kokusuna sebep olur. Fakat bunun çözümü var hem de olabildiğince doğal bir şekilde, evde uygulayabileceğiniz ekonomik bir çözüm.

Koltuk altında kararma ve koku için maske tarifi detoks

Koltuk altı detoksu için mutfağınızda bulunan malzemelerle kolay bir tarif hazırlayabilirsiniz. Bu tarifi haftada en az 1 kez uygularsanız gözle görülür bir şekilde etkisini fark edersiniz.

  • 1 yemek kaşığı bentonit kili
  • 1 yemek kaşığı organik elma sirkesi
  • 1-2 yemek kaşığı su

Tüm malzemeleri iyice karıştırarak kremsi bir form oluşturun. Koltuk altınızı katkısız bir sabunla yıkayıp havlu ile kurulayın ve kremi sürün. İlk kullanımda 3-4 dakika bekleyip yıkayın daha sonra 15 dakika kadar bekletin.

Koltuk altı ter kokusu için bentonit kil maske tarifi detoks

İlk uygulamada çok daha kısa süre bekletin ki, cildiniz bu içeriğe alerjik bir reaksiyon gösteriyor mu daha kolay gözlemleyebilin. Daha sonra sadece ılık su ile durulayın ve yine havlu ile kurulayın.

Detoks yüz maskesi ne işe yarar?

Cilt kokusu nasıl giderilir?

Koltuk altı kil maskesi olarak da geçen bu içeriği kararmaması ve kötü koku olmaması için haftada en az bir kez bu bölgeye uygulayın. Bununla birlikte glüten, süt ve süt ürünleri, şeker ve kahve kullanımınızı kısıtlayın veya bunlardan tamamen uzaklaşın. Bu gıdalar inflmasyona sebep olarak vücudun hem içinde hem de dışında hasara yol açarlar.

Cilt detoksu nasıl yapılır tarifi ve aşamaları nedir?

Cilt kokusu nasıl giderilir? Olabildiğince katkısız ürünler kullanarak, koruyucu içermeyen taze gıdalar tüketerek ve detoks diyeti yaparak. Yani koltuk altı beyazlatma işlemi yapmak çok kısa vadede fayda sağlayacaktır ya da koltuk altı kokusu için karbonat kullanmak da. Kremler, işlemler yani dışarıdan sürülen veya uygulanan işlemler yeterli olmayacaktır.

Cilt kokusu nasıl giderilir

Hayatınıza günde bir bardak detoks çayı ve antioksidan yiyecekleri sokarsanız, bağışıklık sistemini güçlendiren meyveler eklerseniz hem hastalıklardan korunmak için iyi bir kalkan oluşturursunuz hem de yaşlanmayı geciktirmek gibi bir süper güç elde etmiş olursunuz.