Kilo verdiren çaylar hangi çay zayıflatır

Kilo Verdiren Bitki Çayları | Hangi Çaylar Zayıflatır?

Kilo verdiren bitki çayları gün boyu hem soğuk hem de sıcak olarak içebileceğiniz iyi bir alternatiftir. Hangi çaylar zayıflatır ve yağ yakar birlikte bakalım.

Bu listeye her şeyden önce ilk olarak karanfil çayını ekliyorum. Çünkü sindirim sistemini güçlendiren ve vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olan harika bir içecek.

İster kilo vermek isteyin, ister sağlıklı bir sindirim sistemi veya metabolizmaya sahip olmayı amaçlayın; severek ve zevk alarak yiyip içeceğiniz tarifler en etkili olanlardır.

Bir dönem tüketmek yerine, hayatınız boyunca her gün rahatlıkla tüketebileceğiniz besin ve içecek listeleri oluşturursanız vücudunuzda ekstra stres yaratmamış olursunuz.

Kilo verdiren bitki çayları

Kilo verme aşamasında bağışıklık sistemini güçlendiren bitki çayları da tüketilmeli. Çünkü kilo vermenin anahtarı hem bundan hem de sağlıklı / güçlü bir sindirim siseminden geçiyor.

Şimdi kilo verdiren bitki çayları hangileri liste olarak bakalım.

  • Yeşil çay
  • Siyah çay
  • Beyaz çay
  • Karahindiba çayı
  • Nane çayı
  • Oolong çayı
  • Hatmi çayı
  • Puerh çayı

Bölgesel kilolar için karın göbek eriten çay tarifini daha önce paylaşmıştım. Zayıflatan detoks çayı hazırlarken, bir tek tarife bağlı kalmak yerine çeşitlendirmeniz daha çok fayda sağlayacaktır.

Bu listeye elbette rezene çayı, biberiye çayı, zeytin yaprağı çayı da ekleyebiliriz. Hem soğuk hem sıcak bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Oolong çayı neye iyi gelir

Beslenme listenize toksinleri atan doğal besinler eklemeniz hem kilo vermenize yardımcı olacak hem de sindirim sisteminizi düzenleyecektir.

Sindirim sistemi kilit nokta

Eğer kabızlık, gaz, ishal, karın bölgesinde şişlik gibi sorunlar yaşıyorsanız, kilo vermeden ilk önce bu sorunlara odaklanmalısınız. Çünkü bunlar gıda alerjisi, gıda intoleransı, inflamasyon belirtileri olabilir.

Bu durumda, sorunu gidermeden sadece zayıflamaya odaklanmak kalıcı bir çözüm olmayacaktır. Genel beslenme şeklinizi şeker, gluten, süt ürünleri olmadan planlamanızda fayda vardır.

Doktorunuz size özel olarak bazı sebzeleri, baklagilleri, meyveleri listeden çıkartabilir. Kilo verdiren çay tarifleri hazırlamanızda yardımcı olabilir.

Hangi çaylar zayıflatır?

Hangi çaylar zayıflatır öğrendik şimdi bunu nasıl yapıyorlar biraz da ona bakalım. Örneğin yeşil çayın içindeki kafein ve kateşin yağ yakımını kolaylaştırıyor.

Siyah çaydaki flavanoidler ve yüksek kafein de metabolizmayı hızlandırıyor. Suyuna 6-7 adet karanfil ekleyerek daha da etkili hale getirebilirsiniz. Ancak kadınların günde 2 bardaktan fazla içmemesi gerekir.

Sindirim sistemini düzenlemek için

Oolong yağ depolanmasını önlüyor, puerh kan şekerini dengeliyor sindirim sistemini destekliyor ve içinde probiotikler var. Karahindiba harika bir inflamasyon giderici tıpkı karabiber gibi.

Beyaz çay metabolizmayı güçlendirirken aynı zamanda yağ yakımını hızlandırıyor. Hatmi ise obeziteyi önlüyor.

Bu kilo verdiren bitki çayları gördüğünüz gibi aynı zamanda daha pek çok fayda sağlıyor. Hangi çaylar kilo verdirir dediğimizde, listeden değişiklik yaparak gün içinde iki üç bardağa kadar bu tarifleri kullanabilirsiniz.