Hurma yoğurt detoksu diyeti

Hurma Yoğurt Detoksu Nasıl Yapılır? Bu Diyeti Yapanlar Erir

Hızlı kilo vermek istiyorum diyorsanız hurma yoğurt detoksu deneyebileceğiniz diyetler arasında. Nasıl yapılır? Kaç kilo verdirir? Yapanlar hızla farkı hissediyor.

Dikkat edilmesi gereken bazı çok önemli noktalar var, bunlardan biri hurma yoğurt diyetinin özellikle karın göbek yağlarından kurtulmak isteyenler üzerinde etkili olması.

Ancak bunun bu şekilde bir etkiye sahip olması için kullanacağınız yoğurdun organik ev yapımı keçi veya manda yoğurdu olması gerekiyor.

Hurma yoğurt diyeti Ender Saraç tarafından danışanlarına, kontrollü bir şekilde uygulattığı bir protokol. Ve bu şekilde hızlı kilo vermek mümkün.

Hurma yoğurt diyeti nasıl yapılır?

Hurma yoğurt diyeti yapanlar bir haftada 2-3 kilo verebilir. Özellikle karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak veya göbek yağlarını eritmek isteyenler daha çok tercih ediyor.

Şimdi gelelim hurma yoğurt detoksu yani diyeti nasıl yapılır kısmına. İhtiyacınız olan şey 21 adet hurma (trabzon hurması değil, diğer küçük kahverengi olanlar) ve organik keçi veya manda yoğurdu.

  • Sabah Öğlen Akşam : 1 kase yoğurt içine 7 adet hurma
  • Günde 45 dakika yürüyüş
  • Kasenin içine yarım çay kaşığı toz tarçın
  • Şekersiz yeşil çay ve bitki meyve çayları
  • 1 bardak acı baharatlı çay

Hurma yoğurt diyetini kimler yapamaz? Hamileler, şeker hastaları, mide sorunları yaşayanlar, tansiyon hastaları ve diyet içeriğindeki herhangi bir şeye alerjisi olanlar yapmamalıdır.

10 günde göbek eriten diyet tarifi

Ender Saraç acı çay tarifi : 3 cm kök zencefil, 1 çay kaşığı acı biber, 5-6 adet karabiber. Bunları bir bardak suyun içinde 1-2 dakika kaynatıp ardından içine yarım tatlı kaşığı yeşil çay ekleyin ve 3-4 dakika daha kaynatıp ocaktan alın.

Bardağa aldığınızda içine 6-7 damla limon ekleyin ve günde 2-3 adet taze demleyerek diyet boyunca bu çaydan için. Hem bağışıklık sistemini güçlendirir hem de metabolizma hızlandırıcı etkisi vardır.

Bamya tohumu detoksu

Hurma yoğurt diyeti yapanlar erir

Hurma yoğurt diyeti yapanlar erir hem de hızlı bir şekilde, eğer listeye uyarlarsa. Ancak bu protokol en fazla 1 hafta yapılmalıdır. Zaten üç gün aynı şeyleri yediğinizde dördüncü gün sıkılacaksınızdır.

Hurma yoğurt diyetinde kahve içilir mi? Hayır. Sadece ödem atıcı çay, bitki ve meyve çayları, bol su ve tarifini yazdığım içecek tüketilir.

Hurmaları bir gece önceden ortadan ikiye keserek veya ortasına çizik atıp elinizle biraz ayırarak suyun içine koymalısınız. Sadece zayıflamak için değil, D vitamini eksikliği ve kabızlık sorunları için de yararlı.

hurma yoğurt diyeti yapanlar

Bu diyetle günlük ortalama 1000 kalori alırsınız ve kendinizi aç hissetmezsiniz. Çünkü bu kasenin glisemik indeksi düşük ve lif içeriyor. Aynı zamanda kendinizi yorgun da hissetmeyeceksiniz.

Bağışıklık sistemini güçlendiren bitki çayları bu süreç içinde mutlaka tüketilmelidir.

Şok diyetlerden sonra kilo almamak için

Bu protokolü uyguladınız ve 2-5 kilo arası verdiniz şimdi ne olacak? Şok diyetlerden sonra kilo almamak için yapmanız gerekenler de önemlidir yoksa çok hızlı bir şekilde verdiğinizden fazlasını alırsınız.

Hem öncesinde hem sonrasında kendinizi şok diyete hazırlamak en mantıklısıdır. Örneğin bu protokolü uygulamadan önce 1 haftalık detoks diyeti yapabilir bitiminden sonra da yine farklı bir 3 günlük detoks diyeti uygulayabilisiniz.

Öncesinde ve sonrasında bir süre çorba detoksu yapabilir, beslenme listenize smoothie tarifleri ekleyebilirsiniz. Verdiğiniz kiloları geri almamak için ekmek, süt ürünleri ve şekeri hayatınızdan uzak tutmanızda fayda olacaktır.

Tüm beslenme şekli değişiklikleri için öncelikle uzmanınıza danışmalı ve sizin için en uygun olan listeyi uygulamalısınız. Her birey farklı. Nasıl ki parmak izimiz bize özel, bünyemiz de öyle.