Evde detoks suyu nasıl yapılır tarif yapımı

Evde Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

Kolay bir şekilde kendiniz de evde detoks suyu hazırlayabilirsiniz. Hem katkısız, hem doğal olacaktır. Zayıflatan, canlandırıcı ve ödem atıcı tariflerle kendi detoks smoothie tarifinizi yapın.

Evde detoks suyu yapmak için ihtiyacınız olan su ve kolayca bulabileceğiniz malzemeler. Eğer smoothie yapmak isterseniz o da çok basit. Onun için de bir blender veya juicer gerekiyor.

Kolay tariflerle evde detoks suyu nasıl yapılır?

Öncelikle ihtiyacınız olan şey nedir? Yani zayıflatan detoks suyu mu, ödem atıcı detoks suyu mu? Bölgesel olarak zayıflamaya ihtiyacınız varsa karın düzleştiren detoks suyu, iştahım azalsın diyorsanız elmalı tarçınlı detoks suyu yapabilirsiniz. Metabolizmam hızlansın ve daha iyi çalışsın diyorsanız metabolizma hızlandıran detoks suyu tarifini de hazırlayabilirsiniz.

Burada bilmemiz gereken iki önemli nokta vardır. Birincisi metabolizma nasıl hızlanır ve ikincisi detoks suyu nedir? Günlük olarak tüketeceğiniz bu sağlıklı ev yapımı detoks suyu size pek çok fayda sağlar. Neler mi? Detoks suyunun faydaları yazımda anlatmıştım.

Evde yapabileceğiniz pek çok tarifle hem zayıflayabilir, hem ödem atabilir hem de cilt ve saç bakımı da yapabilirsiniz. Detoks sadece zayıflamak için değil aynı zamanda vücudumuzda ihtiyacı olan yerlerin arınmasını, canlanmasını sağlamak içindir de.

evde detoks suyu nasıl yapılır tarifler

Örneğin daha önce yazdığım evde masaj yağı nasıl yapılır yazımdaki yağları kullanarak yapacağınız masajlar da vücut için, zihin için çok değerlidir. Bunun yanı sıra saç derisi için evde doğal arındırıcı detoks peeling tarifi de saç ve saç derisini canlandırıcıdır. Çünkü parlak, dökülmeyen ve güçlü saçlar için de saç detoksu gereklidir.

Ödem atmak için detoks yapmak istiyorsanız sadece detoks suyu veya smoothie ile değil ödem attırıcı zayıflatan detoks dondurma tarifleri ile de vücudunuzdaki ödemden kurtulabilirsiniz.

Sebze suyu faydaları

Evde detoks suyu yapımı

İhtiyacınıza göre detoks meyveleri ve kilo verdiren sebzeler ile birlikte lezzetli ve sağlıklı yağ yakan içecekler hazırlayabilirsiniz. İsterseniz sadece bir litre suyun içine bu meyve ve sebzelerden ekleyebilirsiniz. İsterseniz de blender veya juicer kullanarak bu tarifleri hazırlayabilirsiniz.

Bahar detoksu nasıl yapılır?

Evde detoks suyu yapımı en fazla 10 dakikanızı alır ve bu kadar kısa bir sürede hazırlayacağınız içecek, organlarınıza, cildinize ve zihninize şifa verir.

evde detoks suyu yapımı

Temiz içme suyu, gerekli meyveler ve/veya sebzeler ile evde detoks suyu nasıl yapılır dediğimizde yapabileceğimiz çok kolay ve sağlıklı tarifler var. Özellikle antioksidan gıdalarla ve tohumlarla hem lezzetli hem de doğal detoks suyu, smoothie veya smoothie bowl hazırlayabiliriz.

Cildi güzelleştiren içecekler

Önemli bir püf noktası olarak, tariflerinizde çok fazla malzemeyi karıştırmamaya özen gösterin. Yani bir içecek hazırlarken içine en fazla 4-5 malzeme ekleyin. Böylece zamanla damak zevkinize uygun olan tarifi bulabilirsiniz.